(Видео) СЕКОЈА ЧЕСТ: Беличани заиграа околу шеснаесеткракото сонце

  • July 21, 2019
  • Коментари

Викендов во село Белица се одржуваат традиционалните Белички средби.

Голем број иселеници се дојдени и заедно вијат македонако оро и пеат македонски песни.

Во пресрет на средбите беличани го украсија просторот пред селската црква со големо шеснаесеткрако сонце од Кутлеш.

BELICKI SREDBI 2019

Gepostet von BELICA – БЕЛИЦА am Samstag, 20. Juli 2019

Претходно «
Следно »