October 31, 2020, 5:01 am

(Видео) СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА: Објавени нови пеколни снимки од огнениот напад помеѓу Азербејџан и Ерменија

Поврзано

Силен зeмјотpес со јачинa од 5,7 степeни го погoди Перу

Зeмјотрес со јачина од 5,7 степени, го погoди западниот дел на Перу, соопшти Европскиот-медитерански сeизмолошки центар. Eпицeнтарот на зeмјотрeсот бил...

Повеќе од 505.000 нови случаи во светот, половина од новозaболeните се во Европа

Повеќе од 505.000 нови случаи на зapaзени со новиот коронaвирус се регистрирани во светот во последните 24 часа, што...

Ковид-19 во САД yбивa по околу 1000 луѓе дневно

Според најновите податоци рекордното нагло зголемување на бројот на случаи на koронавирус во САД ги турка болницитe на работ...
- Advertisement -

Портпаролката на ерменското министерство за одбрана Сушан Степанјан објави видео снимка од нападот на силите на Нагорно Карабах во Азербејџан каде мнозинството е ерменско население.

Тешката борба се водела на линијата на фронтот во Карабах, а Степанјан преку медиумите истакнала дека се уште продолжуваат и артилериски напади во Азар врз тамошното население.

Министерството за одбрана на Азербејџан потврдило дека ја загубиле борбата во близина на градот Физули и дека нивната војска изгубило четири тенка.

Инаку жестокиот оган меѓу ерменските и азербејџанските сили трае веќе втор ден по ред.

Ադրբեջանական հենակետերի և զրահատեխնիկայի ոչնչացումDestruction of Azerbaijani posts and armored fighiting vehiclesУничтожение азербайджанских опорных пунктов и бронетехники

Julkaissut Shushan Stepanyan Maanantaina 28. syyskuuta 2020

Latest News

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да се спрaвиме со пaндемијата и...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со полицијата на улиците на Барселона. Педесет...

Необичен феномен: Сина месечина ќе се појави на небото на 31 октомври

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Голема финансисkа добивка за неколку хороскопски знаци во текот на ноември

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблeмите со парите за...

More Articles Like This