September 28, 2021, 11:42 am

(Видео) Се запали најголемата депонија на гуми за автомобили во светот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Кувајт се запали најголемата депонија за гуми за автомобили во светот.

Се проценува дека на депонијата, која е во близина на местото Ал Сулаибија во Кувајт, има повеќе од седум милиони гуми.

Од пожарот се крена густ црн чад, а многумина се загрижени за загадувањето што ќе го предизвика, но и за климатските промени.

Во 2013 година, британскиот „Дејли Мејл“ објави извештај во кој се наведува дека секоја година во песочната почва на тој кувајтски град се копаат џиновски дупки и во нив се закопуваат стари гуми.

Видеото погледнете го ТУКА.

Latest News

Cooбpaќajкa вo Тетово: Мoтoциклиcт тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpи co aвтoмoбил…

На 27.09.2021 во 16.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинденска“ и ул.„Никола Тесла“ во...

More Articles Like This