May 16, 2021, 11:07 am

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Поврзано

- Advertisement -

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо.

Според очевидци, запалениот камион е кај последната станица на автобусот „бр.2“ спроти фабриката „Алкалоид“.

Пожарот е локализиран, но од Противпоарната бригада упте се на терен и немаат информации за опожареното возило и причините за опожарувањето.

Latest News

Cocтojбaтa вo Бразил aлapмaнтнa: Oкoлy 2000 лицa ymиpaaт ceкoj дeн кaкo пocлeдицa oд Koвид-19

Четири месеци од почетокот на кампањата за вакцинација против Ковид-19, обележана со недостиг и одложувања, тешко погодениот Бразил сè...

More Articles Like This