November 28, 2021, 9:30 am

(Видео) Се оствари најлошиот кошмap за Макрон: Франција ќе гopи, се обединија жолтите елеци со анти-ковид пас движењето

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Напнатата ситуација во Франција продолжува, неколку месеци пред експлозивните претседателски избори, а се случи она од што се чини дека владата најмногу се плаши.

Се случи спојување на движењето против ковид пасот со движењето на жолтите елеци.

Социолошки, тоа се истите луѓе, оние кои учествуваа во протестите на жолтите елеци и оние кои протестираа против ковид пропусницата.

Тиее две движења се споија и отсега, се чини дека секоја сабота ќе биде одбележана со заеднички демонстрации и блокади.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This