September 27, 2021, 9:31 am

(Видео) Се случи чудо: Останала бремена на 62 години од десет години постариот сопруг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неодамна, 62-годишната Американка Џени ги изненади своите следбеници на Инстаграм со веста дека е бремена, иако нема менструација 16 години, а нејзиниот сопруг направил вазектомија пред неколку години, пренесува The Sun.

Џени, се разбира, со оглед на нејзината возраст, вазектомија на нејзиниот сопруг и фактот дека влегла во менопауза пред 16 години, претпоставувала дека повеќе не може да забремени, па затоа и таа и нејзината сопруга биле шокирани кога дознале дека ќе станат родители по трет пат – двојката веќе има два возрасни сина, а во декември оваа година треба да добијат трет.

Џени, исто така, им рече на своите следбеници дека веќе поминала преку утринска мачнина и сите други „класични“ проблеми што доаѓаат со бременоста, а исто така се пожали дека откако објавила дека е бремена, била особено изненадена од двојните стандарди што многумина ги имаат за жени и мажи.

Имено, кога им ја раскажа добрата вест, сите се фокусираа на нејзината возраст, а никој не ни праша колку години има нејзиниот сопруг…

– Додека луѓето ми пишуваат на социјалните мрежи дека сум премногу возрасна за мало дете на 62 години, на сопругот само мум честитаат! – рече таа во своето видео на Инстаграм и откри дека тој веќе има 72 години.

Во онлајн дискусија за напредната бременост, Џени напиша дека и било смешно што бременоста од 35 -годишна возраст се нарекува геријатриска бременост, а повеќето луѓе во онлајн дискусијата ја поддржаа оваа постара мајка во одлуката да се породи на 62 -годишна возраст.

– Се породив на возраст од 24, 28, 30, 37, 43 и 48 години – напиша една мајка на шест деца и додаде дека „детето е благослов на секоја возраст“.

– Неодамна, случајно, станав мајка за прв пат на 45 години и пресреќна сум! – додаде друга жена, кој исто така се пошегува дека „гордо ја носи својата геријатриска бременост“.

Видеото можете да го погледнете ТУКА и ТУКА.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

(Фото+Видео) Зeмjoтpecитe пpeдизвикaлe гoлeмa штeтa нa Kpит – ypнaтини пo yлицитe, цpквитe и згpaдите oштeтeни, луѓето ce вo пaникa..

Неколку згради се оштетени во земјотресите што утрово го потресоа Крит. Првиот земјотрес, со јачина од 5,8 степени, бил...

More Articles Like This