(Видео) СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ: Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад

  • January 20, 2020
  • Коментари

Три ракети паднале во т.н. Зелена зона во близина на американската амбасада во ирачкиот главен град Багдад.

 

 

 

Според извештаите на светските медиуми, најпрво се слушнала експлозија во градот, но причината засега не е позната.

Засега нема информации за евентуални мртви или повредени.

На социјалните мрежи се појавуваат снимки од случувањето на кои може да се слушнат и знаци за предупредување.

 

Претходно «
Следно »