(Видео) Се cpyши пешачки мост во Вашингтон, има и повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пешачки мост се сруши во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека камионот останал под урнатините.

Дополнителна опасност е фактот дека горивото започна да протекува од камионот, велат официјалните лица.

Властите се на терен, а четири лица се префрлени во болници со повреди, пишува „ CBS News “.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This