December 6, 2021, 7:04 am

(Видео) Силно торнадо ја погоди Чешка, повpeдени над 150 лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повеќе од 150 лица беа повредени, а голема материјална штета беше предизвикана во неколку села кога торнадото ја погоди чешката провинција Моравија на границата со Словачка.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This