(Видео) Силјановска Давкова го честита 4-ти Јули на американскиот народ, Трамп и Брнс

Поврзано

- Advertisement -

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова со честитка за 4-ти Јули:

На американскиот народ, Претседателот Donald J. Trump и амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мери Брнс.

Честит 4-ти Јули, денот на независноста на САД!

“We the people” е непресушна инспирација и никогаш не била поактуелна. Како во Македонија, така и во САД, напиша таа.

Видео линкот може да го погледнете тука.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This