October 21, 2021, 1:34 pm

(Видео) Следете во живо: Драма во Собранието

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вистинска драма се одвива вечерва во Собранието на Р.Македонија, откако претседателот на Собранието Талат Џафери се обиде да подметне гласање по точки од 32.собраниска седница, како услов за гласање на 36.собраниската седница на која треба да се гласа петтиот сет економски мерки.

Изјава за ситуацијата во Собранието за Инфомакс даде од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Излавата во живо можете да ја проследите ТУКА

Latest News

(Фото) Заминаа за Грција: Уште 35 граѓани на Авганистан ја напуштија Македонија

35-мина граѓани на Авганистан кои привремено престојуваа во Македонија денеска заминаа за Грција која им обезбеди трајно прибежиште. Групата ја...

More Articles Like This