September 27, 2021, 10:38 am

(Видео) Следете во живо: Пристигнyвање на нови 40 бегалци од Авганистан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред малку на скопскиот аеродром слета авион со уште една тура авганистански бегалци. Досега во Македонија пристигнаа 178 бегалци од Авганистан, а се очекува да пристигнат вкупно околу 800 лица.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Д-р Глигиќ: Tиe штo пpeлeжaлe нeмa пoтpeбa дa ce вakциниpaaт, пpиpoдниoт имyнитeт пo пpeлeжyвaње e пocилeн oд вakцинaлниoт

Познатата и искусна докторка виролог Ана Глигиќ од соседна Србија смета дека третата доза на вакцина против корона вирус...

More Articles Like This