December 8, 2021, 11:09 pm

(Видео) „Слободата на говорот е нaпадната“: Трамп и се обрати на јавноста за прв пат по упадот во Конгресот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Слободата на говорот е нападната. 25-тиот амандман не ме загрозува, но тој ќе се врати за да го прогонува Bо Бајден, на кого сакам да му испратам порака, бидете внимателни со она што го сакате. Барањето за отповикување е најголемиот лов на вештерки во историјата, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на обиколката по ѕидот на границата со Мексико.

Американскиот претседател Доналд Трамп е во посета на Тексас, каде што поминува ѕидот на границата со Мексико во градот Аламо.

Трамп и се обраќа на јавноста за прв пат откако неговите приврзаници упаднаа во Конгресот за време на протест во Вашингтон.

Демократите бараат повлекување на Трамп со образложение дека тој „повика на насилство“.

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно, научниците немаат објаснување

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...

More Articles Like This