April 23, 2021, 11:19 am

(Видео) Слушнете ја новата химна на фудбалските херои: Нека се трeсе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија

Поврзано

(Видео) Италија и Европа ce пoклoниja пpeд „Гpaндe Пaндeв“: Cитe 100 гoлa вo Cepиja А вo 12 минyти

Италијанскиот фудбал се поклони уште еднаш пред најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. „Гранде Пандев“ успеа да се запише во „Клубот...

(Видео) Пандов: На 25 да излеземе и да му покажеме на Зaев дека тepopистите се во Влада, а не во зaтвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...
- Advertisement -

Слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот настап на UEFA EURO 2020.

-Наскоро…„Одиме на Европско првенство“
🎙…со Барди и Адеми…немаме проблеми, секогаш во нови победи!
🎙…Сложни сме и со вас одиме, гласно силно да ве бодриме, нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија 🇲🇰!
Искрено ваши: „ВИС РИСОВИ“

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Македонски дpжaвjaнин ocyдeн и бapaн co пoтepницa yaпceн во Ќустендил

Судот во Ќустендил во Бугарија му изрече мерка притвор на Е.Н. (52) државјанин на Македонија кој е во постапка...

More Articles Like This