(Видео) Снимкa коja го потpece светот – yбиeн млад Србин среде Филаделфија

Поврзано

Царува kpиминал и перење пари во Албанија,се вели во годишниот извештај на Стејт департментот

Во годишниот извештај американскиот Стејт департмент наведува дека Албанија треба уште многу да стори во спречувањето на перењето пари...

Нов силен зeмјотрес од 5,2 степени регистриран во Грција

Нов силен земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Грција, а според тамошните медиуми,...

Се бара целосно зaтварање на Србија поради алapмантните бројки на зaразени со ковид-19

Заврши седницата на Кризниот штаб за борба против коронавирусот во Србија. „Медицинскиот дел предложи максимално да се спречи можноста за...
- Advertisement -

Млад Србин е убиен во американскиот град Филаделфија во четвртокот вечерта.

Станува збор за Милан Лончар, 25-годишник, кој бил убиен додека го шетал кучето во близина на неговата куќа во Филаделфија.

Лончар го шетал кучето околу 19 часот и кога свртел кон улицата Џеферсон, двајца мажи му пришле и се обиделе да го ограбат, соопшти полицијата.

“Снимките од грабежот беа снимени и на видео надзор. Ги видовме разбојниците како пребаруваат по џебовите на Лончар. Набргу потоа, еден од мажите отвори оган и ја погоди жртвата во градите. Засега е познато дека немало тепачка”, се вели во изјавата на Скот Смол. , полициски инспектор во Филаделфија.

Полицијата го пронашла Лончар во локва крв во полусвесна состојба. Иако бил ранет, тој сепак го затегал поводникот на неговото куче, велат истражителите. Тој бил итно пренесен во болница, но набргу починал. Бил убиен на само сто јарди од неговиот дом.

Лончар е по потекло од Србија, но пораснал и се школувал во Филаделфија. Дипломирал на Универзитетот Темпл во декември 2019 година.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This