(Видео) СОТИР КОСТОВ: Инфомакс го натера Стево да ја испее химната

  • April 3, 2019
  • Коментари

Аналитичарот Сотир Костов пред почетокот на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, гостуваше во отвореното студио на Инфомакс, говореше за недостатокот на македонската химна при средбата на Заев со Ципрас, сето ова околу еден час пред да започне митингот на СДСМ во Скопје.  Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, вечерва на конвенцијата во Борис Трајковски, ги повика присутните заедно со него и оперската пејачка Весна Гиновска Илкова, да ја испеат македонската химна.

Аналитичарот Сотир Костов со оглед на читаноста и влијанието кое го има Инфомакс во медиумските простор, резонира дека можеби Инфомакс го натера да ја испее химната со оглед на тоа што претходните интонирања на македонската химна на митинзите на СДСМ беа без текст.

 

Претходно «
Следно »