November 27, 2021, 9:29 am

(Видео) Со огномет се слави победата на Стојкоски во Ѓорче Петров

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со огномет прослави победа во прв круг во Ѓорче Петров, каде градоначалник е Александар Стојкоски.
Сајкоски освои победа во првиот круг со освоени 9779 гласови односно 50,24%.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја

СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја,...

More Articles Like This