(Видео) Спасовски нема да даде ocтaвкa, имa coзнаниja зa Миjaлкoв?

Поврзано

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

Пановски пpeдупрeдува: Бoлниците се гнездо за вирусот, брисови да се земаат на отворено

Трет бран веќе постои, не очекувам да биде посилен од вториот, вели микробиологот и професор на Медицинскиот факултет, Никола...

Coфтвep за попиcoт е бугapcка донациja, менаџер на фирмата е некогашната советничка на Кочо Анѓушев

Државниот завод за статистика во 2019-та избрал конзорциум од три фирми за апликација за попишување на населението во рамки...
- Advertisement -

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски има сознанија во врска со бегството на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков кои ќе ги сподели на денешната прес-конференција.

Веројатно поради досегашните информации кои ги има за случајот, нема да поднесе оставка, дознаваме од наши извори.

Претходно неколку медиуми споделија дека премиерот Зоран Заев порачал случајот да се реши што е можно побргу и да се пронајде Мијалков. На средбата Заев побарал сите страни, секоја според своите овластувања, да преземат максимални и ефикасни мерки за негово пронаоѓање.

Се смета дека Мијалков се уште е во земјава.

(Во живо) Спасовски со детали за бегството на Мијалков

(Во живо) Спасовски со детали за бегството на Мијалков

Posted by infomax.mk on Tuesday, February 23, 2021

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. МВР распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This