December 9, 2021, 11:06 am

(Видео) Спектакуларен огномет во Сиднеј за дочекот на новата година

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Големите австралиски градови, вклучително и главниот, влегоа во 2021 година. Освен Камбера, во новата година влегоа Сиднеј и Мелбурн.

И покрај пандемијата со коронавирусот во Сиднеј не изостана традиционалниот спектакуларен огномет. Импресивниот огномет во близина на сиднејската куќа на операта повторно го обиколи светот.


Latest News

Сенатот ја отфрли одлуката на Бајден за задолжителна вakцинација

Сенатот на САД, во кој мнозинството имаат демократите, ја прифати мерката предложена од републиканците со која би се поништила...

More Articles Like This