October 21, 2021, 12:32 pm

(Видео) Среќна слика од слониците во Скопската Зоолошка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пеколните температури што во овој период ја зафатија нашата земја не им пречат само на луѓето, туку и на животните.

Од таа причина, вработените во Зоолошката градина во Скопје им приредија разладување на слониците Дуња и Даела.

Тие уживаа во разладувањето со вода кое многу им помага да ги издржат овие високи температури.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

(Фото) Македонски навивач експлодиpaше од радост на Олд Трафорд – го развеа знамето од Кутлеш веднаш зад Роналдо

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се кренаа јуначки после непријатната негатива од 0:2 против незгодната Аталанта. Но потоа следуваше феноменален...

More Articles Like This