September 18, 2021, 7:40 am

(Видео) Српските хeликoптepи вчepa имaлe 21 нaлeт нaд Дpeнaк, иcпyштилe 25 тoни вoдa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Хеликоптерите на српското Министерството за внатрешни работи, кои беа ангажирани за гаснење на пожарот во кумановското село Дренак, вчера имале 21 налет и испуштиле околу 25 тони вода.

По наредба на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, четири хеликоптери, три пожарникарни, од кои „bel“- a и еден „H-145“, беа испратени да им помогнат на колегите од Македонија и населението, додека четвртиот “газела” се користи за извидување и насочување.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Овие делови од Скопје денес и утре ќе останат без стpуjа

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска и утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од...

More Articles Like This