(Видео) Српски камионџија направи xaoс во Истанбул

Поврзано

Pama: JaHша одамна ми покажа мапа со пpoменети граници на 3aпаден Балkaн

Рама вели дека постои мапа во врска со промената на границите на земјите од регионот на Западен Балкан. Тој...

Африм Исмаиловиќ побарал азил, Косово не одговара на барањето за ekcтрадиција

Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство...

HeBoља во паниka: На стадионот во Хумска пронајдена ДHK на една од жр твите

Во криминалната група на Веља Невоља и Марко Миљковиќ наречен Месар, завладела паника. Биле сигурни дека нема да бидат обезбедени...
- Advertisement -

Возач на камион од Србија создаде вистински сообраќаен хаос во Истанбул, во делот на градот познат како Ускудар. Навигацијата по грешка го однесе неговиот камион во тесни улички низ кои не можеше да помине и каде заглави.

Камионот навлезе низ тесните улички во Истанбул во овој стар дел на градот од анадолската страна на Босфорот. Сепак, тој заглави на еден свиок, не можеше да оди напред и назад заради долгата приколка, пишува турскиот „Хуријет“.

Додека маневрирал, камионот предизвикал помали штети во околните продавници, а минувачите повикале полиција.

Бидејќи немаше шанса камионот да излезе од тесните улички, неговата приколка се одвои, па камионот отиде сам.

Сепак, приколката продолжи да ги блокира улиците и беше отстранета по неколку часа со специјални машини.

Latest News

Народот yдpи по Стојчевска: Ти пишува „седи дома“ на фејсбук, ама изгледа тоа не важи за тебе

Социјалните мрежи попладнево буквално вријат по скандалот кој го предизвика пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ која позитивна на...

More Articles Like This