(видео) СРЦЕТО КОМИТСКО ЧУКА ВО СЕДУМ ОСМИНИ: Снимка од вчерашниот протест на Комитите пред Собрание

  • January 8, 2019

Членови на навивачката група ,,Комити” вчерва во 21 часот чукаа со тапани пред Собрание. Тие на овој начин го изразија револтот за планот на Владата да го промени името на државата.

-Ненасилно, а симболично, затоа што симболиката вечерва има посебен шарм и моќ! Чукајте и разбудете го бунтовникот во вас, оној дел кој не дозволува вам и на вашето најмило да му се случува неправда!
Чукајте силно за Македонија!, порачаа Комити

Чукај Македонијо!!!#ЕдноИмеИмаме

Gepostet von Komiti Skopje am Montag, 7. Januar 2019

Претходно «
Следно »