November 1, 2020, 2:10 am

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Поврзано

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина...

Сигурно не сте забележале: Дали знаете дека има гpeшка во имињата на месеците?

Во целиот свет се употребуваат имиња на месеци установени во календарот на стариот Рим пред повеќе векови. Меѓутоа, тие...

Овие навики се многу штeтни: Веднаш престанете да чувате храна во кутии од сладолед

Пластичните кутии за сладолед изгледаат многу практични и многумина не ги фpлаат откако ќе ја изедат целата содржина. Особено...
- Advertisement -

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години
Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

ОБЈАВЕНА ВО: ЖИВОТ // ЖИВОТ29 Септември, 2020
Share
Познатата пејачка Северина Којиќ, денес е во центарот на вниманието поради борбата за старателството на синот.

Зад себе има многу одражани концерти и петнаесеттина албуми, но на почетокот на кариерата таа, како и секоја млада пејачка, се борела за своето место на естрадното небо.

Сигурни сме дека многумина од постарата генерација, а да не зборуваме за помладата не се сеќаваат како изгледала Северина на настапот во еден хотел во Сплит. Тогаш 17 – годишната Северина била пејачка во подем, а промената може да се забележи и во нејзиниот стил.

Уште тогаш симпатичната пејачка со црна густа коса и впечатливи веѓи давала до знаење дека музиката и танцот се нејзина единствена љубов и насока во која сака да започне.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This