December 9, 2021, 12:07 pm

(Видео) Стојкоски: Зa Ѓорче Петров гapaнтиpaмe нoв cпopтcко peкpeaтивeн цeнтap вo Хpoм, нoви пapкoви, гpaдинки, coобpaќajници…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За Ѓорче Петров гарантираме нов спортско рекреативен центар во Хром, најмалку 20 000 м2 нови паркови површини, парк во секое маало, Ѓорче без кал – асфалтирање на сите улици и поставување на улично осветлување, изградба на две нови детски градинки, пробивање на нови сообраќајници. Промени, проекти, победи!

Создади нова Иднина!, вели кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This