(Видео) СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: Македонец загина, десетици наши туристи повредени, неколку се борат за живот

Поврзано

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во...

(Видео) Пожар во Битола, се зaпaлија неколку дуќани

Во 16 часот е пријавено дека избyвнал пожaр пред влезот во старата битолска чаршија. Во моментов неколку екипи на...

Еден македонски турист загина, а најмалку 38 се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во близина на градот Текирдаг.

Како што објавуваат турските медиуми, македонски туристички автобус, кој се враќал од Истанбул кон Македонија, се судрил со камион.

Во автобусот имало двајца возачи и 39 патници. Несреќата се случила откако автобусот удрил позади во шлеперот. Причината за несреќата се уште не е позната.

На самото место починал македонски државјанин на возраст од околу 40 години, а повредените се пренесени во болница. Пет од нив се во тешка состојба.

Повредените патници биле префрлени на лекување во најблиската болница во Малкара, а тие што минале со полесни повреди останале на местото на несреќата. Една жена била заробена меѓу седиштата од автобусот кој пак останал заглавен во шлеперот. Таа со тешки повреди на екстремитетите била пренесена во државната болница во Кашан. Според информациите на турските медиуми, жената останала без двете нозе и се наоѓа во животна опасност. Во тешка здравствена состојба биле уште најмалку тројца патници.

aaaa

aaaaaaa

nova-5

nova-4

nova-3

nova-2

nova

nova-1

aaaaaaaa

aaaaaa

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести