October 24, 2021, 5:35 am

(Видео) Стoилкoвски: Дoкoлку Шилeгов за 24 чaсa не пoкaже дoзвoла за гpaдбa – ќе слeди кривичнa приjaва

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Семејната зграда којашто ја гради Петре Шилегов е во урбанистичка четврт за која што нема валидна основа за толкава градба, цели два ката над дозволеното. Шилегов со урбанистичкото дивеење го обезвреднува имотот на своите соседи, но и чесната работа на чесните градители!“, вели денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

„Доколку Шилегов за 24 часа не покаже дозвола за градба, за реновирање или за надградба, соодветна на делото, одговорност мора да понесе општина Карпош, но и државниот инспекторат за урбанизам, кој што е надреден врз општинскиот молк“, вели портпаролот од Белата палата.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This