November 30, 2021, 10:51 pm

(Видео) Стpaшни cнимки од момeнтoт на зeмjoтреcoт на Хаити: Cе нишaaт ѕидoви, мoрeто се пoвлeче за нeкoлку мeтри

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По страотниот земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтер што го погоди Хаити, на социјалните мрежи доаѓаат огромен број видеа и фотографии коишто го прикажуваат ужасот со кој се соочи и се соочува оваа островска држава.

Дел од снимките го прикажуваат моментот кога удира земјотрес и на нив се гледа како цели градби и внатрешните ѕидови се нишаат, а луѓето панично едвај успеваат да излезат надвор.

Ова беше најсилниот земјотрес забележан од 2018 година навака, а неговиот интензитет се глед аи по тоа што поради ударот на земјотресот морето се повлече за неколку метри од својата вообиаена позиција. Истовремено, на островот е прогласена непосредна опасност од цунами.

Видеото можжете да го погледнете ТУКА и ТУКА.

Latest News

Бугарскиот европратеник Радев ѝ порача на ЕУ: Во Бугарија нема македонско малцинство – нема компромис за тоа

Бугарскиот пратеник од поранешната владејачка партија ГЕРБ, Емил Радев, апелираше до колегите од Европскиот парламент да не се обидуваат...

More Articles Like This