October 25, 2021, 8:41 am

(Видео) Супер бабичка – Во лет фати детето кое пaднa од прозорец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вистинска драма се одвиваше во рускиот град Новокузнецк град во областа Кемерово во југо-западен Сибир, Русија, втор по големина град во областа, по Кемерово со население од 547.904 жители, според пописот во 2010 година.

Жена во години забележала како мало детенеце се наоѓа на ивица од прозорецот од зграда па со херојски подгвиг го спаси детето кое падна од прозорецот точно во нејзините раце.

Хероина во пензија живее во градот, се работи за пензионерката Светлана Санарова кое му го спаси животот на дететето.

Latest News

Иван Јорданов дeнecкa oфициjaлно ја пpeземa фyнкциjaтa гpaдoнaчaлник нa Oпштинa Штип

Новоизбраниот градоначалник на Општина Штип, Иван Јорданов денеска официјално ќе ја преземе функцијата. Според најавите, Јорданов напладне ќе го добие...

More Articles Like This