(Видео) ТАНЦОТ НА КАРАЧИЌ И СТОИЛОВ: Оваа асистенција е избрана за најдобра во Лигата на шампиони

  • July 11, 2019

Луцидната и атрактивна асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов за време на финалето во ЕХФ Лигата на шампионите, помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра во измината сезона.

Карачиќ мајсторски успеа да ја измами одбраната, топката стигна до капитенот кој немилосрдно погоди. Токму таа асистенција е на врвот на најатрактивни, за измината сезона 2018/2019 во ЛШ, која заврши со втора титула за црвено-црните.

Погледнете:

& the best assist of the season is for…⁠Nº 5️⃣ – Igor Karačić assist to Stojance Stoilov – Stole⁠ 💥⁠Congratulations! * The winner of the surprise package and a poster is Alex Borredà! RK Vardar

Gepostet von EHF Champions League am Donnerstag, 11. Juli 2019

Претходно «
Следно »