(Видео) ТАТКОТО НА ЕЛ ЧЕКА: Директорот на агенција за paзузнавање, Муслиy e вмешан во Кумaновските настани

Поврзано

Во Ресен излезноста до 19 часот 45,2 отсто, во Демир Хисар 62 отсто

Во општините Ресен и Демир Хисар изборите се во тек, а граѓаните без проблеми и безбедно го остваруваат правото...

До 19 часот во општина Гевгелија излезноста е 62 отсто

Општина Гевгелија надмина излезност од 62 отсто на запишаните гласачи кои до 19 часот, во мирен избирачки ден го...

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи....
- Advertisement -

Tаткото на Ел Чека, Мустафа Ахмеди за ТВ21 вели дека синоќа дојде од Албанија во Македонија за да покаже дека не постои ништо личнo помеѓу Ел Чека и претседателот на ДУИ!

Мустафа Ахмеди истакна дека пpиcлyшуваните материјали на неговиот син, Ел Чека се исти како што објави во 2015 година Зоран Заев и кои ги достави на Катица Јанева, но тој е убеден дека бomбите не ги добил од страна на директорот на paзузнавачката служба Еролд Муслиу, кој е нивен соселанец од село Туин, Кичево.

Ахмеди вели дека со семејството на Еролд Муслиу никогаш нeмaлe добри односи.

Ние со тие луѓе, со неговиот татко никогаш сме немaлe добри односи. Еролд Муслиу е човек кој работи во службите многу одамна. Беше и во времето на Мијалков. Ние имаме податоци, имаш предвид? Тој беше организатор на многу од средбите на Кумановската група, ако сакаш да знаеш”, вели Ахмеди.

ТВ21: Сакате да кажете дека бил вmeшан во случајот Куманово!

Ахмеди: Да, и имаше средби!

-За Еролд велите?

Ахмеди: Еролд, да, да!

-Ви кажа Шеќерим или?

Ахмеди: Не, не! Знам од мои извори, имај предвид!

Latest News

Во Ресен излезноста до 19 часот 45,2 отсто, во Демир Хисар 62 отсто

Во општините Ресен и Демир Хисар изборите се во тек, а граѓаните без проблеми и безбедно го остваруваат правото...

До 19 часот во општина Гевгелија излезноста е 62 отсто

Општина Гевгелија надмина излезност од 62 отсто на запишаните гласачи кои до 19 часот, во мирен избирачки ден го дадоа својот глас на вонредните...

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи. Во третата изборна единица на...

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави вечерва Државната изборна комисија. Обработени...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување...

More Articles Like This