(ВИДЕО) ТВИТ НА ДЕНОТ: Загрепчанец го прошетал својот ној на главниот плоштад!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...
- Advertisement -

Еден маж денеска напладне ги изненади Загрепчани шетајќи го својот ној на главниот плоштад. Го шетал како куќен љубимец, а луѓето со чудење го гледале и го фотографирале со мобилните.

Нојот се вика Францелј, од Љубљана е и има дозвола за шетање по град во друштво на неговиот сопственик.

Неговите газди Јанез и Симона Цетин имаат идеја нојот кој е стар пет месеци да го припитомат, и да го научат децата да го јаваат бидејќи им се потребни пари за прехрана на останатите животни кои ги чуваат. Месечно им се потребни околу 1.500 евра.

Neobičan prizor u Zagrebu: Muškarac trgom šetao noja

Neobičan prizor u Zagrebu: Muškarac trgom šetao nojaViše na http://bit.ly/2t8SLuK

Julkaissut 24sata Perjantaina 8. helmikuuta 2019

Latest News

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе денеска во рамки...

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден од заболените е доста тешка....

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

More Articles Like This