(ВИДЕО) ТВИТ НА ДЕНОТ: Загрепчанец го прошетал својот ној на главниот плоштад!

  • February 8, 2019

Еден маж денеска напладне ги изненади Загрепчани шетајќи го својот ној на главниот плоштад. Го шетал како куќен љубимец, а луѓето со чудење го гледале и го фотографирале со мобилните.

Нојот се вика Францелј, од Љубљана е и има дозвола за шетање по град во друштво на неговиот сопственик.

Неговите газди Јанез и Симона Цетин имаат идеја нојот кој е стар пет месеци да го припитомат, и да го научат децата да го јаваат бидејќи им се потребни пари за прехрана на останатите животни кои ги чуваат. Месечно им се потребни околу 1.500 евра.

Neobičan prizor u Zagrebu: Muškarac trgom šetao noja

Neobičan prizor u Zagrebu: Muškarac trgom šetao nojaViše na http://bit.ly/2t8SLuK

Gepostet von 24sata am Freitag, 8. Februar 2019

Претходно «
Следно »