(Видео) ТОЛКУ ОД ТРАНСПАРЕНТНОСТА: Градоначалникот на Охрид избега од прашањата на новинарите

  • August 8, 2019

Транспарентност која првите луѓе на локалната власт на СДСМ и градоначалникот на Охрид од истата партија, Константин Георгиески, не ја вадат од уста денеска токму од нивна страна беше погpeбана, пренесува порталот Охрид 24.

Имено градоначалникот Георгиески денеска откако прочита што имаше напишано избeeга од новинарите и не одговори на нивните прашања.

Се поставува прашањето од што бега и што сака да ckрие Константин Георгиески?

Претходно «
Следно »