(Видео) ТОРТЕВСКИ „ИМ ВЛЕЗЕ СО КЛИЗАЧИ“: СДСМ се мрзливи, кога ќе заседнат во фотелјите ги интересира само добар пијалок

Поврзано

Интepпол ги aпcи пopaнешните генepaли и вojници на ОВК

Пензионираниот генерал на косовските безбедносни сили, Имри Илјази, беше приведен во Турција врз основа на потерница од Интерпол издадена...

СДСМ се уште нема договорено Влада

СДСМ денеска преку соопштение информира дека ги продолжува разговорите за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со...

Повторно недоразбирање Пендаровски-Џафери: 3а ДУИ Собранието се уште не е конституирано

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека...
- Advertisement -

Во синоќешнот огостување на „Клик плус“, откако професорот Љубомир Фрчкоски рече дека бил симпатизер на СДСМ, адвокатот Александар Тортевски му возврати дека таа партија не му е омилена поради нивната мрзеливост.

Мене ме загрижува таа мрзеливост, и затоа не ми е омилена партијата СДСМ. Тие се некако мрзеливи, само гледаат како да седнат на фотељите, рече Тортевски.

Latest News

Интepпол ги aпcи пopaнешните генepaли и вojници на ОВК

Пензионираниот генерал на косовските безбедносни сили, Имри Илјази, беше приведен во Турција врз основа на потерница од Интерпол издадена...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете го видеото кое ќе ви...

СДСМ се уште нема договорено Влада

СДСМ денеска преку соопштение информира дека ги продолжува разговорите за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Посветени...

Мило Ѓукановиќ вмeшaн во aтeнтaтoт на новинарката од Малта бидејќи му ги иcтpaжyвaлa kpиминaлнитe вpckи?

Синот на Дафне Карауна Галиција, новинарката убиена пред речиси три години на Малта, Метју Караун Галиција денес ијзави дека претседателот на Црна Гора Мило...

Повторно недоразбирање Пендаровски-Џафери: 3а ДУИ Собранието се уште не е конституирано

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е констиуирано. Oд ДУИ...

More Articles Like This