(Видео) Трајановски: Bo двaтa мaндaти ги peшив нajцpнитe cooбpaќajни тoчки пpeкy изгpaдбa нa 8 кpyжни тeкoви вo Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на двата мандати како градоначалник на Скопје ги решив најцрните сообраќајни точки преку изградба на 8 кружни текови.

Cо тоа ја зголемивме безбедноста, ја намаливме гужвата во сообраќајот, билансот на жртви на овие локации се сведе на нула, а придонесовме и да се намали емисија на штетни гасови во воздухот, истакна поранешниот градски татко Коце Трајановски и сподели видео на Фејсбук од сите 8 кружни текови.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This