(Видео) ТРГНА ПО СТАПКИТЕ НА МАЈКА МУ И СЕСТРА МУ: Вељко Ражњатовиќ пушти срце и запеа

Поврзано

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...

Дpaмa во Барселона, Меси и Гризман си “paзмeнилe” бoкcoви

Како што пренесува шпанскиот “Диарио Гол“, на првиот тренинг на Барселона по ремито со Легањес било многу „жешко“. Дошло...

Светски популарна пејачка, која им се cпрoтивcтaвувaшe на годините yмиpa од ретка бoлecт

Светски популарната пејачка, која им се спротивтавуваше на годините, Шер (74) ги брои нејзините последни моменти живот. Таа боледува...

Вељко Ражњатовиќ го чека своето прво дете. Неговата тазе сопруга Богдана наскоро треба да се породи, а тој за прв пат да стане татко.

И додека сестра му Анастасија реши да тргне по стапките на нивната мегапопуларна мајка па започна да прави музичка кариера, машкиот потомок на Цеца и Аркан се оддаде на спортот, поточно на боксот. Вељко професионално и се посвети на како што ја нарекуваат „племенитата вештина“, па во своите мeчеви досега редеше само победи.

Јавноста наголемо почна да тврди дека сестра му Анастасија во себе го носи генот на нивната славна мајка Цеца, а Вељко тоа го наследил од татко им, Жељко Ражнатовиќ-Аркан, од нигде-никаде стигна демaнтот. Имено, во јавноста одненадеж осамна видеоснимка на која верувале или не, Вељко пее.

Конечено погледнете го ТУКА видеото и за прв пат слушнете како пее Вељко Ражнатовиќ.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести