(Видео) ТУТУНАРИТЕ ГHEBHИ: Го пaлaт сопствениот тутун и испраќаат порака до власта

  • January 16, 2020
  • Коментари

Револтирани производители на тутун разочарани од власта. Тие го запалија бидејќи од откупот кој Владата го ветуваше останаа само празни зборови.

Каква порака испраќаат овие тутунопроизводители, погледнете во видеото во продолжение.

-„Подобро вака да гори отколку да го дадеме без пари“!

Gepostet von Selman Cafer am Donnerstag, 16. Januar 2020

Претходно «
Следно »