(Видео) УБАВИОТ ГЛАС И ТАЛЕНТОТ ОД ШАБАН ГО НАСЛЕДИЛ Ѝ ТОЈ: Гени за пеење ги има и неговиот син Михајло!

  • February 27, 2019
  • Коментари

Ќерката Илда не е единствената која од кралот на народната музика и нејзин татко, Шабан Шаулиќ, го наследила талентот за пеење.

Тие гени за пеење ги има и неговиот син Михајло Шаулиќ.

Тој во една прилика пред полна кафеана покажа колку е талентиран. Тогаш во одлично располоќение се фати за микрофонот и ја запеа песната на татка си „Ајде среќно моја“ и со својот глас ги воодушеви сите.

Снимката од неговата изведба повторно стана актуелна, а можете да ја погледнете во продолжение:

Претходно «
Следно »