January 16, 2021, 9:42 am

(Видео) Убиeн човекот кој направи селфи со мpтвoтo тeло на Марадона

Поврзано

(Видео) Емоцииите беа големи: Coлзи на химната на младиот Танкоски

Гордоста на Стружани, 22-годишниот Марио Танкоски дебитираше на Светско првенство. Постигна 2 гола против големата Шведска, а пред мечот...

Македонските одбојкари чекор поблиску до Европското првенство

Во вториот дуел против селекцијата на Босна и Херцеговина, одбојкарската репрезентација на Македонија за 1 час и 14...

Пораз на дебито: Македонија зaгуби од Шведска со 32-20

Македонија зaгуби од Шведска со 32-20 (16-11) на деби натпреварот на 27-то Светско првенство во ракомет во Египет. Се до...
- Advertisement -

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на најдобриот фудбалер на сите времиња.

На социјалните мрежи се појави снимка на, наводно, како што известуваат аргентинските медиуми на работникот во погребалната компанија кој се сликаше со телото на Марадона а убиен и фрлен во контејнер. Приложено е и видео околу целата ситуација, но се уште нема официјална потврда за целиот настан. Дел од медиумите од Аргентина демантираат дека се работи за човекот кој се фотографираше на погребот на аргентинскиот ас, пишува ЕКИПА.

Претходно беше објавено дека на вработените во погребалната установа им пристигнувале бројни закани за нивниот живот и животот на членовите на нивните семејства.

Latest News

И американскиот миниcтep зa здpaвcтвo Азар пoднece ocтaвкa

Американскиот министер за здравство и социјални услуги Алекс Азар синоќа поднесе оставка, оценувајќи дека минатонеделниот напад врз Конгресот бил...

More Articles Like This