(Видео) УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Путин и Џорџ Буш танцуваат на прослава во Сочи

Поврзано

ЕУ со 22 милиони евра поддршка за нaјрaнливитe во палестинските теpитоpии

Европската Унија ќе обезбеди 22,7 милиони евра помош за најранливите групи во палестинските територии, кои покрај секојдневната лоша инфраструктура...

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

Кремљ објави архивски видеа и фотографии со кои ја одбележа 20 годишнината од доаѓањето на власт на претседателот Владимир Путин како претседател и премиер на Русија.

Во ова видео кое е од 2008 година, Путин танцува во народна песна со тогашниот американски претседател Џорџ В. Буш. Буш беше во посета на Путин во Сочи откако американскиот претседател изврши притисок за Грузија и Украина да влезат во НАТО на самитот во западниот вoeн блок во 2008 година.

Кога лидерите се сретнаа за прв пат во 2001 година, Буш рече дека „ја почувствувал душата на Путин“. Путин, пак, подоцна го посети Буш на неговиот ранч во Тексас и во семејството Буш во Мејн. Сочи беше последен пат кога двајцата лидери се сретнаа како претседатели, бидејќи Путин се повлече и стана премиер еден месец подоцна.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да го охрабриме народот, да истрае...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе вести