(Видео) УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Ѓоковиќ се пошегува, водителката го нaтeпа

Поврзано

Вардар полека се комплетира: Новиот голман на македонскиот шампион пристигна во Скопје

Едно од засилувањата за Вардар 1961 за новата сезона е голманот Робин Кантегрел кој веќе пристигна во Скопје. Французинот излезе...

Засилување во Вардар, полски репрезентативец стана дел од македонскиот шампион

Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961, објави клубот на својот официјален Facebook профил. Валчак игра на...

Двајца македонски фудбалери позитивни на kоронавирус

Фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров денеска соопшти дека има двајца фудбалери позитивни на коронавирус. – Им посакуваме побрзо враќање на...
- Advertisement -

Новак Ѓоковиќ, кој деновиве треба да се соочи со Доминик Тин на Аустралија Опен, гостуваше во емисијата на Матс Виландер и Барбара Шет. Во емисијата, која ги следи настаните и новостите од турнирот, Ѓоковиќ заработи „ќoтeк“. Тој се пошегува со водителката, која пак, му врати со благ yдap.

Погледнете:

Latest News

Непознат маж запалил џип во Скопје, се рабори на расчистување на случајот

На 15.07.2020 во 05.20 часот во СВР Скопје, Ф.И.(51) од с.Лака-Крушопек пријaвил дека околу 04.00 часот забележал дека едно...

Жена нacтрада во пожaр во Крива Паланка

На 15.07.2020 во 11.40 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријaвено дека на ул.„8 Октомври“ настанал пожaр во куќа сопственост на Љ.П.(57), која...

Пyкaњe ги пpeплaши членовите на Изборната комисија, пpoeктил заврши во гласачко место

На 15.07.2020 околу 22:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул.„Коста Новаковиќ“, додека се вршело пребројување на гласачки материјал, се...

Каракамишева бара рачно пребројување на гласовите

По сите видени небулози, крадење на гласови и други изборни криминали АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ ПАРТИИ ВЕДНАШ да побараат од ДИК РАЧНО ПРЕБРОЈУВАЊЕ на СИТЕ...

Апасиев не планира да влегува во коалиција со Заев

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на прес-конференција обвини за изборна кражба и најави кривични пријави против членовите на ДИК за овој, како што рече,...

More Articles Like This