(Видео) УШТЕ ЕДЕН ЗАЕВИЗАМ: Побара од ДУИ да ја отворат душата!

  • April 17, 2019

Говорот на премиерот Зоран Заев во кампањата за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски изобилува со инспиративна лексика и фрази за лoвцитe на социјалните мрежи.

– Ако ти го држиш тоа во душата… абе кажи го… Сподели го… Луѓето не можат да те доловат ако не кажеш. Тие сите даваат поддршка и веруваат во Стево Пендаровски. Кажи го тоа, слободно. Сега му е мајката!- порачува Заев.

Погледнете и слушнете го речникот на премиерот.

 

Премиер“Абе кажи го, абе кажи го, сега му е мајката!”

Gepostet von Ico Najdovski-Perin am Mittwoch, 17. April 2019

Претходно «
Следно »