(Видео) УШТЕ ЕДНА НАЦИОНАЛНА БРУKA: Пендаровски не се снајде со балканските државници, беше трето cmeтало

  • July 10, 2019
  • Коментари

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа, во Сараево oствари средба со повеќе регионални лидер, меѓу кои беше претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган. Но како што се гледа од видеот, Пендаровски и не се снајде баш најдобро, па така народски кажано изгледаше како трето cmeтало, додека српската премиерка Ана Брнабиќ и бугарскиот премиер Бојко Борисов водеа конструктивен муабет. Комичниот дел со Пендаровски се наоѓа од 3 минута па натаму.
 

Претходно «
Следно »