(Видео) ФАЛАНГАТА ЈА ОСВОИ ЉУБЉАНА: Порачаа “Никогаш Северна”, а среде Љубљана направија вистинска еуфорија

  • March 25, 2019

Повеќемина прилепчани синоќа го проследија вториот квалификациски натпревар за Европското првенство, помеѓу Словенија и Македонија, кој се одигра на стадионот “Стожице” во Љубљана.

Македонија успеа да се избори за нерешен резултат и со 4 освоени бодови во првите два натпревари покажа дека располага со квалитет и искуство.

 

Претходно «
Следно »