October 23, 2020, 12:57 am

(Видео) Филм или штo?: Пoлицaeц пpизнaл дeкa вo cвoјaтa кapиepa нeмa видeнo вaквo нeштo

Поврзано

Hoж во грб на САД: Можен вoeн сојуз меѓу Русија и Кина

На Русија не и треба вoeн сојуз со Кина, но теоретски е можно да се замисли такво нешто, рече...

Трамп со порака до Србија и Косово

Рајан Тали им ја пренесе на другите учесници на Белградскиот безбедносен форум пораката на американскиот претседател Доналд Трамп до...

Пaпaтa пoддpжyвa иcтoпoлови бpaкови: Тиe ce бoжjи дeцa, имaaт пpaво на ceмejство

Поглаварот на Римокатоличката црква, Франциск е првиот папа кој ги поддржа истополовите граѓански партнерски заедници. Папата Франциск во документарниот филм...
- Advertisement -

Австралиски возач (21) бил фатен како шмрка бела материја, веројатно кокаин, додека возел на пат недалеку од Сиднеј.

Тој беше снимен од камерите на автопатот М4, бидејќи наместо да ги држи рацете на воланот, тој шмрка дрога од неговиот мобилен телефон.

Во исто време, неговиот совозач го држел воланот со едната рака, што е уште едно сериозно прекршување на сообраќајот.

21-годишникот е обвинет за повеќе кривични дела, а тој се товари за возење без соодветна контрола на возилото, несовесно возење и незаконска употреба на мобилен телефон за време на возењето.

Полицискиот надзорник Бил Дарнел изјави дека за време на неговата кариера, тој не видел „ништо слично на она што го покажува фотографијата“.

Тој додаде дека „тие веруваат дека шмркал кокаин или слична дрога зад воланот, но каква би можела да биде таа супстанца и што стори со тоа, е делот што нема да можеме лесно да го докажеме“..

Младиот човек треба да се појави пред судијата во Блектаун следниот месец.

Driver caught allegedly sniffing substance off phone while on M4

Mobile phone cameras installed on the M4 are meant to catch drivers illegally holding their phones but they have now snapped one appearing to take drugs while driving. More: https://7news.link/33Jhd7O #Wentworthville #7NEWS

Julkaissut 7NEWS Sydney Tiistaina 22. syyskuuta 2020

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This