January 28, 2021, 2:33 am

(Видео) Фото од „мapица“: Специjaлците yaпcиja локaлeн лидep нa ВMPO-ДПMHE во Beвчани

Поврзано

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

Ковачки до Шекеринска: Вoeни лица што се шарени peволуционери, а фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија...

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ реагираше на најавата на Шекеринска за новиот закон за забрана на политичко дејствување надвор од...

Ковачки: Шекеринска конечко призна дека погpeшила, заради тоа немаме вoeн претставник во НАТО

По 11 дена инсистирање и притисок, министерката за одбрана Радмила Шекеринска собра храброст и ја призна грешката во процедурата...
- Advertisement -

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци.

Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои се гледа дека тој воопшто не ги провоцира полицајците.

Од видеото се гледа дека полицајците не ги интересираат другите учесници на настанот туку се насочени кон локалниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани иако тој не е ни маскиран.

“Денес бев апсен. За ништо, се разбира.
Нема страв, нема предавање.

Има полициска бруталност, ама ќе им помине.

Вевчанци, драги мои Вевчанци посебно Ви БЛАГОДАРАМ за ПРКОСОТ кон полициската бруталност.

Да живее Вевчани, да живе Македонија”, напиша Влајкиноски на Фејсбук.

Фотографиите и видеата на неговиот фејсбук профил.

Денес бев апсен. За ништо, се разбира.Нема страв, нема предавање.Има полициска бруталност, ама ќе им…

Posted by Ѓорѓи Влајнкиноски on Wednesday, January 13, 2021

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This