September 27, 2021, 11:51 am

(Видео) Херојско спaсувaње на мало дeвoјче: Пoжaрникaр влeгoл во огнeнaта стихиjа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во американски град се запалиле станови, а пожарникарите ја снимиле брзата реакција.

Противпожарната служба на американскиот град Вичита спасила неколку лица, меѓу кои и едно девојче, кои беиле изненадена од пожарот во станбена зграда рано наутро.

Неколку дена подоцна, одделот објави видео од телесната камера на пожарникарот на кое се гледа како зградата е зафатена од пламен.

– Отворија една од вратите под која гореше оган и најдоа две деца и мајка, кои беа зачудени што сме таму. Веројатно не сфатиле дека становите над нив се навистина во пламен – рекол капетанот на противпожарната бригада, Чад Кок.

Спасувачите успеале да ги ослободат луѓето во комплексот во рок од две минути откако пристигнале на местото на настанот. Шефот на пожарникарите рекол дека пожарникарите веќе тренирале во овој комплекс.

Никој не загина, велат пожарникарите, но поради здобиените повреди на самото место се згрижени четворица жители и двајца пожарникари. Истражителите велат дека вкупната штета е околу 250.000 американски долари.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Kpивични пpиjaви зa двajцa kpaдци: „Oпepиpaлe“ вo цpкви, aвтoмoбили и викeнд кyќи – pacчиcтeни 15 kpивични дeлa

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на...

More Articles Like This