January 23, 2021, 8:35 am

(Видео) Хaoc во Германија: Co aвтoмoбил пokocил лyѓe нa пeшaчкa зoнa, нajмaлкy 4 лицa зaгинaлe

Поврзано

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Хopop cцeнa вo Белорусија: Мaж ce caмoзaпaли пpeд згpaдaтa нa Bлaдaтa во Минск

Триесет и пет годишен маж истури течност и се самозапали пред зградата на Владата во центарот на Минск, во близина на...

По oвa ќe ги зaбopaвитe плaнoвитe зa 2021: Германски инфekтoлoг oткpи шokaнтнa пpoгнoзa зa Koвид-19

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за...

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА БECHА НА ФAJ3ЕР: Нема вakцини -Xpватска ќе ја запре вakцинацијата, Полска и Италија ќе тужaт

Најголем број од земјите од ЕУ добиле за половина помалку од договорените количини Некои се снаоѓаат со итно одобрување на...
- Advertisement -

Безбедносните камери го забележале моментот кога полицијата уапсила возач на автомобил кој претрчал низ пешачка зона во германскиот град Трир, убивајќи најмалку 4 лица и ранувајќи неколку други.

Се чини дека снимката која кружи на социјалните мрежи прикажува тројца полицајци кои осомничениот го приковале на земја и му ставиле лисици на рацете додека неколку други го осигурувале апсењето.

Темно сив „ренџ ровер“, со кој биле покосени луѓето исто така се гледа на снимката.

На друга видео-снимка се гледа како 4 полицајци го носат притворениот маж во зграда.

Да потсетиме, осомничениот со голема брзина возел низ пешачката зона во центарот на Трир. Луѓето „летале во воздух“ после што ги покосил со возилото, рекле сведоци.

Во инцидентот најмалку 4 лица починале, а 15 други се ранети, рекол за локалните медиуми Волфрам Леибе, градоначалник на Трир.Осомничениот е 51-годишен маж, објавила полицијата на Твитер.

Latest News

Дpacтично се менува начинот на гласање на локалните избори?

Како Министерство ние строго инсистираме да се отворат листите. Не само што ќе ја демократизираме локалната политичката сцена, туку...

More Articles Like This