October 27, 2021, 4:21 am

(Видео) Хaoc вo Кавадарци: Лoзapитe влeгoa вo винapиjaтa Tиквeш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Огромен е револтот кај лозарите од тиквешкиот регион кој се незадоволни од откупните цени, а дел од нив воопшто не можат да го продадат грозјето.

Незадоволни лозари денеска излегоа на протест во Кавадарци пред винаријата Тиквеш. Тие протестираат оти се незадоволни од ниските откупни цени на грозјето и, како што велат, игнорантскиот однос на винарии, кои со понудените цени ги демотивираат лозарите.

Пред малку лозарите ја пробија заштитната ограда и влегоа во просториите на винаријата Тиквеш.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This