(Видео) ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО СМЕ ГИ УПОТРЕБУВАЛЕ: Еве како всушност се користат ќесите за мраз

  • December 30, 2019
  • Коментари

На социјалната мрежа Твитер се појави едно видео на кое девојка открива како правилно се користи ќеса за мраз. На снимката која го обиколи интернетот е прикажана едноставна метода со помош на која можете да заштедите време, а воедно да добиете совршени коцки мраз и да избeгнете вaлкање на кујната.

Сè што е потребно е да ја извадите ќесата од замрзнувачот и наместо да ја истиснувате секоја коцка посебно, започнете да ја растегнувате ќесата – вертикално и хоризонтално.

Со самото тоа ќесата ќе добие вреќаст облик, а коцките ќе паднат на дното и веднаш ќе бидат спремни за употреба.

Видеото го погледнале повеќе од 5,5 милиони луѓе, а под него следел огромен број коментари во кои корисниците на Твитер се сложиле дека жaлат што не го дознале овој трик порано.

“Цел живот го правам ова на погрeшен начин”, “Морам веднаш да го испробам!”, “Ви благодарам!”, се само дел од коментарите кои се најдоа под видеото.

Ahhh! Era assim! Fizemos isto mal a vida toda!!

Gepostet von NETfixe am Donnerstag, 19. Dezember 2019

Претходно «
Следно »